COVID-19 Dijital Bülteni Talebi

Değerli OHD üyeleri,

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Aralık ayının sonlarında Çin’in Vuhan Eyaleti’nde solunum yolu belirtileri gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanmış ve tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Maalesef ne kadar süreceği de hala bilinmemektedir. Bu süreçte, meslektaşlarımızın yaptıklarının ve yaşadıklarının paylaşılmasının hem günümüz hem de gelecekteki meslektaşlarımız için çok değerli olacağına inanıyoruz. Bir daha yaşamamayı dilediğimiz böyle pandemilerin tekrarlayabileceği de bilinmektedir. O nedenle bugün yaşadıklarımızı ve yaptıklarımızı paylaşmamız gelecekte meslektaşlarımız için yol gösterici olacaktır. Eğer yazmazsak, yaptıklarımız ya da yaşadıklarımız bizimle yok olacaktır.
Bütün bu nedenlerle, Onkoloji Hemşireliği Yönetim Kurulu olarak, online bir bülten çıkarmayı planladık. Bu bültende bu süreçte meslektaşlarımızın her onkoloji biriminde (gündüz tedavi ünitesi, radyoterapi, yataklı servis gibi) bu krizi nasıl yönettiklerini, hasta ve ailenin bu süreçten nasıl etkilendiklerini ve bunlarla nasıl baş ettiklerinin yanı sıra hemşirelerin bireysel olarak neler yaşadıkları ve nasıl baş ettikleri gibi bireysel deneyimleri içeren yazıları yayınlamayı düşünüyoruz. Bireysel deneyimlerinizi yazarken, isterseniz gerçek kimliğinizi vermeyebilirsiniz.
Konu ile ilgili daha detaylı bilgiye gereksinim duymanız halinde, dernek yönetimi sizlere yardımcı olacaktır. Bu konuya birçok meslektaşımızın ilgi duyacağına inanıyor ve yazılarınızı 30 Temmuz 2020 Perşembe gününe kadar verilen mail adresine yollamanızı rica ediyoruz.

Saygılarımla

Email: onkohem1989@yahoo.com

Onkoloji Hemşireliği Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Figen BAY

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın