Çeviri

Çay

Sarımsağın Gücü

Sarımsağa kayıtsız kalmak zor. Sarımsağın ya güçlü kokusu ya da pişirerek yedikten sonra oluşan  sarımsak nefesi size itici gelebilir.

Kolorektal Kanserden Korunmak İçin 6 Adım

Kolorektal kanser Amerika Birleşik Devletleri’ ve Ülkemizde,  tanı konulan en yaygın üçüncü kanserdir. Aynı zamanda en çok önlenebilir kanserlerden biridir. AICR araştırması, sağlıklı beslenerek, yeterince aktivite yaparak ve sağlıklı bir kiloyu koruyarak her yıl kolorektal kanser vakalarının yaklaşık  yarısının önlenebildiğini göstermiştir. Kolorektal Kanser Farkındalık Ayında yaşam biçimine bağlı, kolorektal kanser riskini azaltmak adına uygulayabileceğiniz 6 adımı belirlemiştir.  

Kanserden Korunma Önerileri

Emzirme-Anne ve Çocuğun Her İkisini De Korur

Menapoz öncesi  ve menapoz sonrası  meme kanserinden korunmaya yönelik fazla bir şey söylenmemiştir. Bunlar birbirinden çok farklı iki hastalıktır ve biri için risk olan diğeri için risk olmayabilir. Ancak emzirmenin, bir kadının  meme kanser  riskini yaşamının sonuna dek azalttığına ilişkin inandırıcı raporlar bulunmaktadır.

Neden Emzirme? 

Elma: Sağlık Cazibesi

Adem’in Cennet Bahçesi’nden beri elmanın halk arasında ve tarihte zengin bir yeri olmuş ve hiçbir zaman yasaklanan bir meyve olmamıştır. Ayrıca elmanın içerdiği kanserle mücadele eden  zengin maddeler, sağlıklı bir kiloyu korumada da etkilidir.  

Diyabet-Kanser Bağlantısı

Diyabet ve komplikasyonları bir çok yolla önlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir. Diyabet kalp krizi de olmak üzere çeşitli durumlar yönünden riski arttırıcı bir rol oynar. Bu risk arttırıcı durumlardan biri de kanserdir. Araştırmalar diyabet hastası ve diyabet belirtileri olan kişilerin bazı kanserler yönünden de yüksek  riskli olabilecekleri önerisini getirmektedir.    

NE, NASIL OLUYOR?

Cilt Kanseri

Cildinizi Bu Yaz Koruyun

Bu yaz eğer güneşlenecekseniz, cilt kanseri en yaygın görünen kanser  türü olduğunu unutmayın. Bronzlaşma hücre hasarı belirtisidir. Araştırmalar koyu renk ya da siyahi derili bireylerin bile bu konuya hassas  olduklarını göstermektedir.

RSS - Çeviri beslemesine abone olun.